Golf není jednoduchá hra a golfový švih je náročný pohyb. Je určitě lepší když na začátek absolvujete několik hodin s trenérem, nebo navštívíte některý z kurzů které na každém hřišti nabízí. To je ten nejlepší postup.
Chápeme, ale že našinec je sportovně založený a má chuť začít vlastně ihned. Variant je několik:
1/ Začněte na 6ti jamkových veřejných golfových hřištích. Pro sportovně nadanější je naprosto ideální zažít hrát golf zde
2/ Pokud máte rádi dril před kreativitou hry na hřišti, tak ideálním místem je cvičná louka. Říká se tomu driving range. Zde si koupíte košík míčků ( cca 50 korun) a odpalujete je na zmiňovanou louku. Tam je zaměstnanci hřiště večer v klidu vysbírají. Sledujte dění kolem sebe a určitě něco pochytíte. Trenéři jsou všude kolem vás a poradí vám, jen se nebojte zeptat. Hledají totiž klienty 🙂
I když to nedoporučuji, ale pokud přesto budete chtít jít přímo na hřiště, tak si ověřte jestli Vás bez handicapu na hřiště pustí. Na mnohých hřištích to totiž už je možné. Musíte však dodržovat tři základní pravidla. Neohrožujte – neničte – nezdržujte. Vězte že, když je hřiště v plném proudu, tak každých 10 minut vystartuje skupinka 4 hráčů (flajt). Limit na odehrání jamky je 15 minut a tudíž celé hřiště musíte obejít na 4 a půl hodiny. Nelekejte se, nejsou to závody, i rekrerační hráči to běžně zvládají. Ale je to důvod proč začátečníkům nedoporučujeme jít přímo na hřiště, ale začít už zmiňovaným cvičnou loukou (driving range) a 6ti jamkovým veřejným hřištěm.
Vstup začátečníků na hřiště bez takzvané zelené karty, nebo li osvědčení o způsobilosti ke hře, je pomalu se prosazující novinkou. Nicméně, zkouška s trenérem, který Vám onu zmiňovanou zelenou kartu udělí je výborná věc. Čím rychleji se naučíte základy pravidel a golfové etiky tím lépe pro Vás i vaše okolí.
Přeji hezký zbytek života s golfem
Juraj Werner © 2015
Napsat komentář