Po prvé jsem si golf zkusil v Brně na devítijamkovém hřišti uprostřed závodního okruhu Automotodrom Brno. Následně na Svratce, co je taky devítka. Bez trenéra a léta bez možnosti trénovat na driving range. V celé republice nás bylo něco kolem 1.500 golfistů a myslím, že tři 18ti jamkové hřiště. I když to bylo po revoluci, tak z dnešního pohledu underground. V Brně jsem poznal Jirku Šimka. Ten nám ukázal jak držet hůl, jak švihnout, ale hlavně proč golf milovat. Nebyl to trenér. Byl to golfový pábitel.

Taky jsem prodělal hysterii zlepšování golfového hendikepu. Naštěstí mne Jirka rychle vrátil k pravým kořenům rekreačního* golfu.  Co mne opravňuje mudrovat o golfe?  Asi předat uhel pohledu pravověrného golfisty Šimka dále. Chuť novým golfistům urychlit cestu od boje o hendikep k čisté radosti ze hry. Ale možná i to, že znám golf z různých stran. Jako pořadatel turnajů, trochu hráč, manager hřiště a funkcionář klubu i České golfové federace.

Turnaje pod hlavičkou LESTO, s.r.o. pořádám od roku 1998. Snad nejvíce jsme pronikli do podvědomí golfistů tím, že jsme 6 let navrhovali a taky realizovali všechny golfové marketingové aktivity pro světoznámou značku Johnnie Walker Black Label. Na turnaj Johnnie Walker Czech Classic a sériály ochutnávek vzpomínají golfisté do dnes.

Český golf jsem obohatil několika zásadními činy 🙂

Trouble Shot. Tuto doplňkovou soutěž jsem vymyslel právě pro Johnnie Walker Black Label. Ujala se a doslova zlidověla. Nemám ji patentovanou, ale ať slouží k potěšení všech golfistů

Žebříček, všech golfistů který jsem sestavil z podkladů Tee Time a několik let uveřejňoval jako přílohu ročenky časopisu GOLF

9. června 2000 jsme znovu změnili tvář golfu u nás. Byl pátek a v Mariánských Lázních se uskutečnil Business Travel Golf Cup – první komerční turnaj v pracovní den u nás. Ano, do té doby se hráli komerční turnaje pouze o víkendech. Připomenu, že golfistů bylo něco kolem 8.500.

Tolik o mé golfové aprobaci

… takže čtěte a klidně polemizujte

Přeji vám hezkou hru

:-juraj Werner

* Pro pochopení toho co na hřišti děláme je třeba si uvědomit, že „rekreační“ golf je podmnožinou (dominantní) „amatérského“ .Kategorii rekreačního hráče orientačně vymezuji věkem hráče nad 18 let a hendikepem cca 2 a horším. Pro někoho je to kruté, ale věřte mi, že je to tak.